Hoşgeldiniz!

Eksik parçanızı buldunuz artık sizde paylaşılan bilgilerden yararlanabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz..

Hemen Kayıt Olmak İçin Tıklayın!

YERLİ OTOMOBİL TOGG'UN MERAK EDİLEN ÖZELLİKLERİ!

  • Konu Yazar
Yerli otomobil TOGG, ön siparişe açıldıktan sonra fiyat, model adı ve teknik özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. T10X modeli adı verilen araç, C-SUV segmentinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. T10X'in "T" harfi Türkiye'yi ve Togg'u, "10" harfi ise cihazın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu ifade etmektedir. "X" harfi ise SUV gövde tipini ifade etmektedir. Togg, iki farklı donanım seviyesi ve iki batarya seçeneğiyle piyasaya sürülecek.

T10X Standart Menzilli modelinde 314 km menzil ve 160 kW / 218 beygir güç üreten T10X RWD (arkadan itiş) motor bulunuyor. Aracın, 52.4 kWh kapasiteli batarya seçeneği 16.7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değerine sahiptir. Bu modelin iki donanım seviyesi bulunuyor; Giriş versiyonu 953 bin lira iken, bir üst donanımlı araç 1 milyon 55 bin liradan satışa sunulacak.

T10X Uzun Menzilli modelinde ise 523 km menzil ve 160 kW / 218 beygir güç üreten T10X RWD (arkadan itiş) motor yer alıyor. Bu araçta, 88.5 kWh kapasiteli batarya seçeneğinin tüketim değeri 16.9 kWh/100 km (WLTP) olarak belirlenmiştir.

Togg T10X'in çift motorlu AWD (Dört tekerlekten çekiş sistemi) versiyonu 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak. Bu modelin 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye olacak ve 700 Nm tork üretebilecektir.

Togg T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, sıfır emisyon salımıyla çevre dostu bir yolculuğun keyfini de çıkaracak.

Togg, mobilite deneyimini yeniden tanımlayarak, kullanıcıların günlük yaşamlarını kolaylaştırıp keyifli hale getirecek akıllı yaşam çözümleri geliştiriyor. Trumore dijital platformu üzerinden kullanıcılarla buluşturulan bu çözümler, Earn.more (Kazan), Go.more (Gez), Play.more (Eğlen) ve Scale.more (Geliştir)
araç içi hava kalitesi sensörü, derinlemesine uyumlu entegre dijital asistan, araç içi Wi-Fi, akıllı telefon yansıtma özellikleri gibi donanım özellikleri, Togg T10X'in yüksek teknolojisi ve akıllı yaşam çözümleri konusundaki iddialarını desteklemektedir.

Tüm bu özellikleriyle Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg T10X, kullanıcıların yüksek performans, uzun menzil, hızlı şarj, yüksek teknoloji ve akıllı yaşam çözümleri gibi beklentilerini karşılamak için tasarlanmıştır. Yerli otomobil Togg T10X'in bu özellikleri, Türkiye'nin otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip olmasını ve global pazarda rekabet edebilir hale gelmesini sağlayacaktır.


togg.jpeg
 
Üst