Hoşgeldiniz!

Eksik parçanızı buldunuz artık sizde paylaşılan bilgilerden yararlanabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz..

Hemen Kayıt Olmak İçin Tıklayın!

Şikayet bölümü kuralları

4nk

Moderatör
Ticaret Puanı: 1 / 0 / 0
Katılım
12 Ocak 2023
Mesajlar
1,110
Şikayet bölümü kuralları

1- 4NK.net'i kişilerle yada firmalarla yaşadığınız problemlerde veya ticari uyuşmazlıklarda, tehdit unsuru olarak kullanamazsınız.
2- “Konu baltalama” olarak adlandırdığımız durumlar için şikayet konusu açmanız yasaktır. Sizi rahatsız eden mesajları rapor edebilirsiniz.
3- 50 TL altı gerçekleştirilen ticaretler için şikayet konusu açmak yasaktır.
4- Size gelen özel mesajlardan rahatsızlık duyuyorsanız, ilgili mesajı rapor edebilirsiniz. Bu durumlar için gerekmedikçe şikayet konusu açmayın.
5- Haksız ticaret puanları bildirimleriniz için şikayet konusu açmanız yasaktır. Bu tür ihbarlarınız için yöneticiler ile iletişime geçin.
7- 4NK dışı platformlarda yaptığınız görüşmelerde edilen küfür ya da hakaretler için, şikayet konusu açmanız yasaktır. Buradaki istisna, kutsal değerlere yapılan küfür ve hakaretlerdir. Aile üyelerine, vatana, millete, dini değerlere edilen küfürlere ve hakaretlere tepkimiz sert olmaktadır.
8- Şikayetinizi kısaca özetlemeli, gereksiz uzatmamalı, karşılıklı polemiğe girmemelisiniz. Aksi halde konunun çözümü uzayacağı gibi, hakkınızda uzaklaştırma cezası da verilebilir.
9- Forum dışında yaşanan bir anlaşmazlık için 4NK platformunda şikayet konusu açılması yasaktır. Buradaki istisna, şikayet edilen kişinin 4NK içerisinde aynı hizmeti vermesidir.
10- D0landırıcı, ş-erefsiz, tokatçı gibi ifadelerin forum içinde kullanılması yasaktır.
11- Yöneticiler hakkında, forum yönetimiyle ilgili konularda şikayet başlığı açılması yasaktır. Verilen bir karar ya da yapılan bir işlemden memnun değilseniz, önce forum kurallarını incelemeli, en son site sahibi admin ile iletişime geçmelisiniz.
12- 4NK’a üye olmayan biri hakkında şikayet başlığı açmanız yasaktır. Bunun için elinizdeki kanıtlarla birlikte, Forum Dışı Şikayetim var bölümüne konu açabilirsiniz.
13- Kanıtsız, sadece şüphe üzerine konu açılması yasaktır.
14- Tüm iletişim kanallarını kullanmanıza rağmen cevap alamıyorsanız buraya konu açın. Aksi halde uzaklaştırma cezası alabilirsiniz.
15- 4NK.net Yasama, Yürütme ve Yargı Organı değildir! Bu yüzden adli konulara girecek şikayetlerinizi, Savcılığa yada Karakola bildirmelisiniz.
16- Eğer açmış olduğunuz şikayet konunuzda haksız bulunursanız, en az 7 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırsınız.
17- Tüm karakterleri açık olacak şekilde, şikayetçi olduğunuz kişinin adını ve soyadını yazamazsınız! Kişinin kimliğini, adresini, telefon numarasını vb. *kişisel haklarını hiçe sayacak hiçbir önemli kişisel bilgi veremezsiniz!
18- 4NK yönetimi, sizlerin açtığı şikayet konularıyla ilgilenmek zorunda değildir. Tamamen yardım amaçlı yapılan bu durumu zorunluluk gibi algılayan ve yönetime baskı yapanlar, uzaklaştırma cezası alacaklardır. Konuyla ilgili site sahibi Coşkun'un buradaki yazısını okuyabilirsiniz.
19- Şikayet konularının silinmesi için; KVKK ihlali olması, yasadışı içerik barındırması, haksız veya yanlış açılmış şikayet konusu olması veya şikayetçi kişinin report etmesi (şikayetinden vazgeçmesi) gerekmektedir.
20- 4NK'da bir üye hakkında yada ticaret yaptığı kişiler hakkında "şikayet konusu açarım diye" tehdit amaçlı haksız yere şikayet konusu açan kişi; Eğer konu sonucunda haksız çıkarsa forumdan 7 gün uzaklaştırılacaktır. Bu olaylar tekrarlanırsa ban süresi'de artacaktır.
21- Şikayet konularında verilen kararlar için diğer kategorilerde ( general-topic, sorum var ) konu açmak yasaktır. Şikayet konusu hakkında itirazlarınızı konuyu report ederek veya mail ile bildirebilirsiniz.

Yukarıdaki kurallara uymayan üyelere; yönetimin inisiyatifi ve yanlışın büyüklüğü dahilinde, uzaklaştırma cezası uygulanacaktır.

Bu üyeler bu tür konuları açmakta ısrarcı olursa, belirli sürelerde uzaklaştırma cezası verilecektir.
 
Üst