Hoşgeldiniz!

Eksik parçanızı buldunuz artık sizde paylaşılan bilgilerden yararlanabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz..

Hemen Kayıt Olmak İçin Tıklayın!

Dropshipping Nedir?

Üye
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11

Dropshipping nedir?​


Dropshipping, ürünleri direk üreticiden alıp müşteriye satmak yerine, müşteriye ürünü sipariş ettirmek ve üreticiden doğrudan onun adına göndermek şeklinde çalışan bir e-ticaret yöntemidir. Bu yöntem ile, satıcılar ürünleri stoklamadan veya depolamadan satabilirler.

Dropshipping Nasıl Çalışır?​


Dropshipping, satıcıların ürünleri stoklamadan satmalarını sağlar. Bu yöntem ile satıcılar, ürünleri üreticiden sipariş ettirerek, üreticinin müşteriye doğrudan göndermesini sağlar. Satıcılar, ürünleri üreticiden daha uygun fiyatlarla alıp, müşteriye daha yüksek fiyatlarla satabilirler.

Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler​

  • Ürünlerin kalitesi ve güvenilirliği: Dropshipping yaparken ürünlerin kalitesi ve güvenilirliği önemlidir. Müşterilerin memnun kalmaması durumunda, satıcıların itibarı zarar görebilir.
  • Tedarikçi seçimi: Dropshipping yaparken tedarikçi seçiminde dikkatli olunmalıdır. Tedarikçinin güvenilirliği, hizmet kalitesi ve ürünlerin kalitesi araştırılmalıdır.
  • Fiyatlar: Dropshipping yaparken ürünlerin fiyatlarının piyasa fiyatlarına uygun olması önemlidir.
 
Üst